Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri BETON POMPASI NASIL ÇALIŞIR?
Olaylar
Bize Ulaşın

BETON POMPASI NASIL ÇALIŞIR?

2021-09-07

hakkında en son şirket haberleri BETON POMPASI NASIL ÇALIŞIR?

BETON pompası nasıl çalışır?

Dünya Ekonomik Forumu'na göre, dünyanın kentsel bölgelerindeki nüfus artıyor.Günde 200.000 kişi tarafından, ve tüm bu yeni sakinlerin konutlara, tıbbi hizmetlere, okullara, ulaşım altyapısına ve daha fazlasına ihtiyacı var.Büyüyen nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak için kentsel altyapı inşaatı, inşaat müteahhitlerine ve işçilere gelecek yıllarda büyük talep sağlayacaktır..

 

İnşaat sektöründe verimlilik ve güvenilirlik çok önemli ama birçok projede, özellikle büyük ve karmaşık projelerde geride kalmak kolaydır.McKinsey küresel danışmanlık grubu, büyük birBüyük ölçekli inşaat projelerinin %98'iVe ortalama büyük ölçekli inşaat projesi 20 ay ̇ neredeyse iki yıl ̇ programdan geri kalıyor.

Bu tür sorunların önlenmesi için, piyasadaki en iyi ve en verimli ekipmanları kullanmak zorunludur.Beton pompalarıverimlilik ve kullanım kolaylığı açısından önemli avantajlar sunar.

 

Beton Pompalama'nın Arkasında Yatan Bilim

 

Beton pompası nedir? Beton pompası, taze karıştırılmış sıvı betonu ihtiyaç duyulan bir inşaat alanındaki yere aktarmak için kullanılan bir araçtır.Bir valf sistemi ve hidrolik temel ilkelerini kullanarak çalışır.

 

Betona ihtiyaç duyulduğunda, karıştırma kamyonu önce döner bir davul içinde betonu karıştırır.Betonu karıştırmaya devam eder, böylece sertleşmez.Oradan beton pompası, sıvı betonu bir valf sistemi aracılığıyla, bazen yardımcı hortumlar kullanılarak, yatırılması gereken bölgeye çeker.

 

İki silindirli hidrolik beton pompasının iç işleyişleri tipik olarak iki paralel silindirden oluşur.Silindirlerin içlerinde ters yönlerde ileri geri hareket ettiren tahrik pistonları vardırBir silindir ileri giderken diğeri geri gider.

 

Birinci silindir, malzeme silinderi olarak da bilinir, betonları hopper'dan çıkarır.Betonu pompanın dışına, ihtiyacı olan yere itiyor.İki piston birlikte çalışır, sırayla sıvı beton hacimlerini çekip çıkarırlar.Betonun sürekli akışından kaynaklanan hidrolik akış iki silindirlerin ileri geri dönmesine neden olurBu sürekli akış, sıvı betonun sertleşmesini önlemek için de önemlidir.

BETON pompalarının farklı türleri

Beton pompaları birkaç temel çeşitte bulunurBoom pompaları.

 

1. LINE PUMPES

Hat pompaları, beton hedefine ulaşıncaya kadar yaklaşık zemin seviyesinde hortumlarda sıvı beton pompalar.Hortumlar, kamyonun park edemeyeceği sokaklarda ve evlerin etrafında yılan gibi hareket edebilmesini sağlar.Aşağıda, hattalı pompa türlerinin birkaç örneği verilmiştir:

Sabit pompalar: Sabit pompa veya römork monte edilmiş pompa, beton pompasının en temel biçimidir.İş yerlerine sabit bir pompa çekmek için ayrı bir kamyon gereklidirBir sabit pompanın da bir baldırı yoktur, bu nedenle beton pompadan gitmesi gereken yere taşınması için ayrı boru hatları veya hortumlar yerleştirmek gerekir.Betonu tam olarak yerleştirmek için ayrıca ayrı bir yerleştirme dalgası da gereklidir..

 

Kamyon monte edilmiş statik pompa: Kamyon monte edilmiş statik pompalar kamyon yataklarına monte edilir, böylece çalışanlar onları doğrudan iş yerlerine taşıyabilirler.Ama..., bu yüzden betonun gitmesi gereken yere ulaşması için ayrı yerleştirme hortumlarının kullanılmasını gerektirecekler.

 

Kamyon karıştırıcı pompası: Bu "her şey bir" modeli, doğrudan karıştırıcıdan pompalayabilmesi için bir pompa takılmış bir beton karıştırıcıdır.Bu, beton döküleceği yerin hemen yanında büyük bir karıştırma kamyonunu sürmeyi sağlayan bir iş sahası kurulumu gerektiriyor..

 

2. Boom pompaları

Bir patlama pompası, betonu ihtiyacı olan yere pompalamak için havada uzanır.ve kol bir vinç gibi havaya uzanıyorBoom pompaları, bir hat pompasının ulaşamadığı ulaşılması zor alanlar için kullanılabilir, örneğin yüksek katlı veya apartman kompleksi üst katları.Ayrıca arka bahçe yüzme havuzları veya bahçe özellikleri için evlerin üzerine ve avlulara ulaşabilirlerKullanılmadığında, kamyonun arkasında taşımacılık için düzgün segmentlere katlanır.

 

Çalışanlar bu tür pompaları doğrudan iş yerlerine yönlendirebilir ve yerleştirme kum, ekstra hortumların kullanılmasını gerektirmeden betonu gitmesi gereken yere koyabilir.Bu yüksek katlı beton pompaları hızlı çalışıyor.Kullanıcı dostu özellikleri boom pompalarını çok yönlü ve inşaat alanlarında popüler hale getirir.

 

Boom pompalarının eklemli bölümleri birkaç farklı gelirkatlama yapılandırmaları:

Döner ve katlanır: Döner ve katlanabilir pompaların bölümleri birbirlerinin altına kıvrılır ve geniş açık alanlar için idealdir.

 

Z ve ZZ: Bu pompaların bölümleri akordeon gibi ileri geri katlanır.Örneğin bir evin üzerinde ve sonra ağaç dallarının altında.

RZ: Bu pompalara çok katlı pompalar da denir. Bölümleri yuvarlak ve katlı ve Z bölümlerinin bir kombinasyonudur.

DY Beton Pompaları'nda, tüm pompalarımız tam olarak sürülebilir kamyon monte pompaları olup üstün yatay ve dikey ulaşım için dört, beş veya altı eklemli bölümleri vardır.Kamyonlarımızın her birinin üç tane şasi var., dört veya beş akslı, yumru pompasının boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak.

 

Sunduğumuz birçok modelden bazıları şunlardır:

57 metrelik 6 bölümlü RZ katlama pompası (57X-6RZ):Amiral gemisi modeliOrta ve büyük inşaat alanları için mobil beton pompasının en uzun ve en verimli pompasıdır.2 metre uzunluğunda yüksek binalar ve ulaşılması zor alanlar için idealdir., ve altı eklemli bölümü ona üstün 360 derecelik hareketlilik sağlar.

 

43 metrelik 5 bölümlü RZ katlama pompası (43X-5RZ):orta boy beton bombasıHem ticari hem de konut inşaat projeleri için idealdir.Daha kompakt kamyon gövdesi konut alanlarında park etmeyi kolaylaştırırkenEklemli, uzaktan kumanda edilen kolu, ağaç dallarının ve elektrik hatlarının üzerinde veya altında gezinmeyi kolaylaştırıyor.

 

33 metrelik 5 bölümlü ZZ katlama dalga pompası (33X-5ZZ): Buhafif patlama pompasıhareketliliğin yüksek bir öncelik verdiği ticari ve konut uygulamaları için idealdir.Bu pompanın beş akordeon katlama eklemli bölümü erişimi zor alanlara ulaşmasını sağlar., ve küçük boyutu, köprülerin altında ve 19 fitlik tavanlı iç mekanlarda olduğu gibi dar alanlarda çalışmasına izin verir.

 

Beton pompaları için ortak uygulamalar

 

Beton pompaları nerede kullanılır? Beton pompaları çok çeşitli inşaat uygulamalarında kullanılmak için uygundur.

Çamurlu bina temelleri: Bodrumları olmayan binaların temelleri olarak düz beton levhaları vardır.Beton pompaları çok önemlidir böylece iş hızlı ve sorunsuz gider ve beton olması gereken yere gider.Böylece temelde kusur oluşmaz.

Bodrumlu bina temelleri: Bodrumlu binalar için, temel koyma işlemi daha karmaşıktır.Boom pompaları gibi beton pompaları çok önemlidir, bu nedenle hataların meydana gelebileceği veya betonun bir kısmının hazır olmadan önce sertleşebileceği zaman gecikmeleri yoktur.Bodrum temelleri için patlama pompalarının kullanılması, bina projesinin zamanında tamamlanmasını sağlar.

Yüksek katlı binalar: Yüksek katlı binalarda, sağladığı yüksekliğin ve erişimin nedeniyle bir patlama pompası genellikle gereklidir.İnşaat şirketleri, betonları üst katlara hızlı bir şekilde pompalamak için dalgıç asansörleri kullanabilir, kolayca ve güvenli bir şekilde ve inşaat sürecinin zamanında devam ettiğinden emin olun.

 

Otoyol geçitleri ve tünelleri: Otoyol geçitleri, üzerlerinden geçen günlük trafiği desteklemek için dayanıklı, zırhlı betondan yapılmalıdır.Yol tünelleri de üzerlerindeki toprağın ağırlığı altında çökmeyecek kadar sağlam olmalıdır.. Beton pompası kullanmak, işin verimli ve etkili bir şekilde yapıldığını sağlar. Üstgeçitler ve tüneller de genellikle bir miktar yüksekliğe sahip çalışmayı içerir ve bir beton pompası kullanılır.Özellikle de ekstra kaldırma gücü için bir patlama pompası., işi daha hızlı ve kolaylaştırır.

Köprüler ve barajlar: Köprüler ve barajlar ağır araç trafiğinin ve yoğun su basıncının ağırlığını taşıyabilmek için büyük, sağlam ve sabit olmalıdır.Yüksek bir köprünün veya barajın tepesine hızlı bir şekilde beton pompalayabilmesini sağlamak için kaldırma ve uzatma avantajını sunar- Evet.

 

Otopark yapıları: Otopark garajları genellikle birkaç kattan oluşur ve beton pompası olmadan üst katlara beton getirmek zordur.Beton pompası kullanılarak yüksek bir otopark yapısı hızla ve işçi harcamadan tamamlanabilir.

kaldırımlar ve yollar: Birçok ev sahibi yeni bir ev inşa ederken evin kendisine daha çok önem verir.Bazı ev sahipleri arabanın önüne ve kaldırımlarına kendileri su dökmek isterler, ancak bir boom pompası gibi beton pompası sağlayabilecek profesyonel bir müteahhit şirketi işe almak, genellikle pürüzsüz, istikrarlı ve düzgün bir şekilde kalınlaştırılmış bir giriş yolu ve kaldırım için en iyi seçimdir.

 

Yeraltı yüzme havuzları: Yeraltı yüzme havuzu, bodrum gibi beton bir temele sahiptir.arka bahçe yüzme havuzlarının inşası için özel bir avantaj sunarKimse arka bahçede ağır bir kamyon sürmek istemez, ama bir patlayıcı pompa sokaktan evin üzerine kolayca ulaşabilir ve bahçeye en az rahatsızlık vererek betonu dökebilir.

 

Avlu ve bahçe kulübesinin temelleri: Arka bahçe yüzme havuzlarında olduğu gibi, arka bahçe avluları ve bahçe kulübesinin temelleri de boom pompaları gibi beton pompalar için mükemmeldir.Boom pompaları sokaktan arka bahçeye ulaşabilir ve bu özellikler için beton levhaları kısa sürede dökebilir.

Bu uygulamaların çoğu düz bir beton levhasının dökülmesini gerektirir.

 

Çömleklerin dökülmesi, bir saatten daha kısa sürede gerçekleşiyor.Ama betonun tamamen iyileşmesi daha uzun sürer.İnşaat endüstrisinde genel bir kural,28 günBazı yetkililer sertleştirme sürecinin daha erken tamamlandığına inanıyor.

 

Beton pompalar inşaat endüstrisini nasıl değiştirdi?

Betonun kullanımı Roma döneminden kalma bothKolose ve PanteonAma 20. yüzyılın başlarına kadar, beton pompasının icadına kadar, betonu dökmek işgücü yoğun bir işti.

Beton pompaları inşaat endüstrisi için çarpıcı bir avantaj oldu. 1900'lerin başında bir inşaat işçisinin betondan dolu bir arabayı ittiğini düşünün.Bir yolculuktan sonra bir yolculuk yapmak.Bu yöntem verimsiz, zaman alıcı ve emek yoğuntur.Beton pompası, betonu hareket ettirmenin çok daha kolay ve hızlı bir yolunu sağlar..

 

Beton pompalama kamyonları yüksek katlı binalarda özellikle dönüştürücüydü.vinçler ağır beton kovaları havaya kaldırmalıydı ve daha yüksek katlara doğru ilerlemeliydiBir kova sadece az miktarda beton tutar, bu nedenle bu süreç verimsizdi.Ve beton akışını devam ettiriyorlar.Ayrıca, betonun bir kova içinde dikkatsizce aktarılmak yerine doğrudan bir yerleştirme kumundan dökülmesini sağlarlar.

Beton pompaları başka birçok avantaj da sunar. Çünkü sürekli çalışıyorlar, aynı anda önemli miktarda beton pompalayabiliyorlar. Çünkü beton her zaman akıyor,Çalışanlar sürekli meşguller.Bir beton pompası çok hızlı bir şekilde kurulabilir ve çalıştırılması için sadece az sayıda çalışan gerekir.Tüm bu özellikler beton pompalarını kullanıma elverişli kılar., verimli ve zaman kazandıran özellikler bugün herhangi bir inşaat alanında.

Ziyaret etYouTubeVideoyu izlemek için bağlantı:☞☞☞Yeniliklere ulaşın

 

 

Achieve Innovations (Changsha) Co., Ltd., Rekonstrüksiyonlu Beton Pompası ve Parçaları konusunda uzmanlaşmıştır, yalnızca müşterilere yüksek standartlı beton pompaları tedarik eder.
1) Yenilenmiş Kamyon Çekicileri
2) Yepyeni Beton Pompaları
3) Beton Toplama Tesisleri
4) Kule Çekicileri ve İnşaat Çekicileri
5) Beton pompaları ve beton serileme tesisleri için yedek parçalar

 

ACHIEVE ekibiyle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz:
+86 189 7589 9860 (Keeway)
+86 135 0746 4139 ((Joanna)
+86 180 7516 1689 ((Vigoss)
+86 135 0849 0450 ((Liu)

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Putzmeister Beton Pompası Parçaları Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 concretepump-parts.com . Her hakkı saklıdır.