Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Pompalanan Betonun Kalite Gereksinimleri
Olaylar
Bize Ulaşın

Pompalanan Betonun Kalite Gereksinimleri

2021-09-07

hakkında en son şirket haberleri Pompalanan Betonun Kalite Gereksinimleri

KalitePompalı Beton Gereksinimleri

Uzunluk, hattaki bükülme sayısı, boru tipi, hattın boyutu, betonun pompalandığı yükseklik gibi birçok faktör,ve beton karışımı bir beton pompasının çalışma kapasitesini etkiler.

1) Pompa hatları

Beton pompalarında kullanılan boru hatları genellikle sert boru ve ağır yüklü esnek borunun bir kombinasyonudur.Kabul edilebilir sert boru çelik veya plastik yapılabilir ve çapı 3 ila 8 inç arasında boyutlarda mevcuttur.

Alüminyum alaşım borusu pompa hattı olarak kullanılmamalıdır. Esnek hortum kauçuk, sarmal sarma esnek metal ve plastikten yapılmıştır.boru hattı tek boyutlu olmalı ve en az birkaç eğime sahip olması için düzenlenmelidir..

2) Karışım oranları

Pompa edilebilir karışımların beton malzemelerinin oranları esasen diğer yöntemlerle yerleştirilmekle aynıdır.

Sert karışımlar iyi pompalamaz. Pompa tarafından uygulanan basınç, karışımın uygun şekilde orantılı olmaması durumunda hattaki tıkanmaya neden olan harçı kaba agregattan uzaklaştırabilir.

Çimento içeriği, pompalı karışımlarda, geleneksel yöntemlerle yerleştirilen karışımlara göre genellikle biraz daha yüksek olacaktır.

3) Kaba Toplama

The nominal maximum size of the coarse aggregate is restricted to one-third of the inside diameter of the pump for crushed aggregates or 40 percent of the smallest inside diameter of the pump for well-rounded aggregates.

Aşırı büyüklükteki parçacıklar ortadan kaldırılmalıdır.

4) İnce taş

Betonda bir bileşen olarak ince taşların özellikleri, pompalanabilir karışımların oranında kaba taşların özelliklerinden daha kritiktir.

Çimento ve su ile birleştirilen ince taşlar, pompa hattı boyunca süspansiyonda olan kaba taşları aktaran harç oluşturur.

Çamurlu taşların her iki türü de üretilen ince çamurlu taşlar ve doğal kumlar pompalı karışımlarda kullanılabilir.

5) Durgunluk

En iyi çöküş için suyun gerekliliği ve bir pompalama yerleştirmesi boyunca bu çöküşün kontrolünü sürdürmek, her ikisi de son derece önemli faktörlerdir.

Pompaya teslim edildiğinde 2 inçten daha az düşüşe sahip betonları pompalamak zordur.6 inçten fazla düşüşe sahip betonlar, pompa hattında bir tıkanıklığa neden olabilecek şekilde ayrılabilir ve beton karışımının dayanıklılığını artırmak için bir pompalama yardımı gerektirebilir..

6) Ek maddeler

Su azaltıcı ajan, yüksek menzilli su azaltıcı ve hava taşıyan katkı maddeleri ve ayrıca pozzolanas gibi işlenebilirliği artıran malzemeler genellikle pompalamayı iyileştirir.

Pompalama sırasında hava içeriğinin azalması normaldir. Betonun dayanıklılığı için gerekli olan belirtilen hava içeriği, sitede yerleştirme noktasında elde edilmelidir.

Bu nedenle, pompalamadan önce daha yüksek bir hava içeriğini beton karışımına çekmek gerekli olabilir.

7) Planlama

Pompa konumunu, hat düzenini, yerleştirme sırasını ve beton tedarikini içeren tüm pompalama işleminin uygun bir şekilde düzenlenmesi zaman ve masraf tasarrufu ile sonuçlanacaktır.

Pompa yerleştirme alanına mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Beton taşıma sistemleri pompa kolay yaklaşımlara sahip olmalıdır.

Pompadan yerleştirme alanına giden boru hatları sert borudan oluşmalı ve minimum sayıda bükülmeyi içermelidir.

Ziyaret etYouTubeVideoyu izlemek için bağlantı:☞☞☞Yeniliklere ulaşın

Achieve Innovations (Changsha) Co., Ltd., Rekonstrüksiyonlu Beton Pompası ve Parçaları konusunda uzmanlaşmıştır, yalnızca müşterilere yüksek standartlı beton pompaları tedarik eder.
1) Yenilenmiş Kamyon Çekicileri
2) Yepyeni Beton Pompaları
3) Beton Toplama Tesisleri
4) Kule Çekicileri ve İnşaat Çekicileri
5) Beton pompaları ve beton serileme tesisleri için yedek parçalar

 

ACHIEVE ekibiyle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz:
+86 189 7589 9860 (Keeway)
+86 135 0746 4139 ((Joanna)
+86 180 7516 1689 ((Vigoss)
+86 135 0849 0450 ((Liu)

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Putzmeister Beton Pompası Parçaları Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 concretepump-parts.com . Her hakkı saklıdır.