Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Beton Pompası Nedir?
Olaylar
Bize Ulaşın

Beton Pompası Nedir?

2021-09-07

hakkında en son şirket haberleri Beton Pompası Nedir?

Beton pompası nedir?

Beton Pompaları Hakkında Bilgi

 
Beton pompası, sıvı betonu taşımak için bir araçtır.
 

Yarım yüzyıldan fazla bir sürede, beton pompaları yavaş yavaş sıvı betonu aktarmanın diğer yöntemlerini devraldı. A number of different designs of concrete pump were developed in the first half of the 20th century but it was Friedrich Wilhelm Schwing's company Schwing GmbH which invented the twin cylinder hydraulic concrete pump in 1957Bu tasarımın prensibi hemen hemen tüm diğer üreticiler tarafından benimsendi ve hala dünya çapında standart tasarımdır.

Pompa, bir piston sıvı betonu bir hopper'dan bir silindir içine çekerken, diğeri de aynı anda betonu boşaltma borularına itiyor.Hangi silindir beton hopper'a ve hangisi boşaltma borularına açık olduğunu belirleyen bir valf, pistonlar son noktaya ulaştığında her seferinde devreye girer (bkz.kaya valfiAşağıda ve animasyon sol - büyütmek için tıklayın) ve süreç devam ederken ilk silindir şimdi boşaltıyor ve ikincisi hopper'dan taze beton çekiyor.

Beton pompası, büyük yüksek binaların inşasında devrim yaratmada özellikle önemliydi.Daha önce, betonla dolu büyük kovaları (veya kayıkları) ihtiyaç duyulan yere kaldırmak için vinçler kullanılıyorduBir vinç bir kerede bir kova kaldırabilir, normalde yaklaşık 2 metreküp beton tutar.

Betonu kova ve vinç sistemine göre pompalamanın birçok avantajı var. it also means a constant supply of concrete to the top and the placing hoses can be positioned wherever they need to be so the liquid concrete can pour straight out of the hose where it's needed rather than having to distribute a two cubic yard mound of concrete over the desired area.

 

 

Beton pompalamanın avantajları, bir vinç aracılığıyla atlarda kaldırılmasına karşı:

 

  • Saat başına yerleştirilen çok daha fazla beton hacmi. Bir vinç saatte 12m3 kaldırmayı iyi yapabilir.Schwing Statik PompasıGünümüzün en yüksek yüksek binalarının tepesine saatte 50 m3'den fazla pompa yapabilir.
  • Sürekli akış. Günümüzün Schwing Beton Pompaları, bir kamyon karıştırıcısının içine boşalttığı kadar hızlı bir şekilde beton pompalayabilir.
  • Daha az boşa harcanmış iş saatleri. Betonu yerleştiren insanlar, atın hareket halindeyken ya da dibinde doldurulurken bir sonraki partiyi beklemeleri gerekir.Aşağıdaki insanlar, hareket halindeyken ya da yukarıda boşaltırken atın geri gelmesini bekliyorlar.Beton pompasının sürekli akışı, daha az bekleme anlamına geliyor.
  • Kiremit başka görevler de yapabilir. Konkrit kovalarını yukarı ve aşağı kaldırmak yerine, vinç, çelik, iskelet, kalıplama ve diğer tüm gerekli inşaat malzemelerini gerektiği yere götürmek için kullanılabilir.
  • Betonu istediğin yere yerleştir. Konaklama hortumu hareket ettirilebilir, böylece beton ihtiyaç duyulan yere yerleştirilebilir.Ayrı bir yerleştirme dalgasıAyrıca, uç hortumunu büyük bir alanda tam olarak gerekli olduğu yere yerleştirmek için de kullanılabilir.Hareketli beton pompalarıKendi özel yerleştirme bombasıyla geliyorlar.
  • Daha Düşük İşgücü Maliyetleri. Çünkü beton tam olarak ihtiyaç duyulduğu yere yerleştirilebilir.Betonu dağıtmak için sadece asgari sayıda kişi gereklidir - bir atın bir yükü atması ve daha sonra betonu ihtiyaç duyulan yere taşıması için insanlara ihtiyaç duyulmasının aksine.
  • Daha hızlı kurulum süreleri. AMobil pompaBir saat içinde bir çok katı beton pompalayabilir, hatta bir günde iki ya da üç tane iş bile yapabilir.
 
Kaya Valfı

 

Betonun daha fazla ve daha yüksek şekilde pompalanması talebi arttıkça, o zamanlar kullanılan düz kapak valfi artık gerekli basınçlara dayanamadı ve 1982'de,Schwing devrim niteliğindeki "Taş Valfi"ni patentledi.Bu, çok daha yüksek basınçlarda çalışabilme imkanı sağladı, bu da beton pompalama için yükseklik ve mesafelerin büyük ölçüde arttırılmasına izin verdi.Rock Valve sistemindeki yüksek basınç, ona karşı çalışmak yerine valfi kapatmaya yardımcı olur..

Rock Valve'ın geniş ağzı da sistemin istikrarlı kalmasına yardımcı olur ve düşük sürtünme tasarımı nedeniyle son derece düşük aşınma sağlar.Keskin beton sadece herhangi bir zamanda valfin tek bir tarafına karşı kazıyan, diğer tasarımlara kıyasla neredeyse yarıya kadar aşınma miktarını azaltıyor.

 
Betonu yerleştirmek

Betonu pompalamak, genel görevin bir yönüdür. Başka bir yönü, betonun nereye yerleştirildiğini kontrol etmektir.uzaktan kumanda edilen eklemliBoom yerleştirmeBu robot kol, küçük bir alana açılmak için tasarlanmıştır ve yayın uzunluğundaki her noktaya ulaşabilir.Bölgede zor engeller ve kısıtlamalar olsa bileBoru, yayın uzunluğu boyunca yürür ve sonundaki yerleştirme hortumu, betonu gerektiği yere doğru, hızlı ve kolay bir şekilde yerleştirmek için konumlandırılabilir.

 

Beton pompalarının türleri

 

Kapasite dışında, çeşitli beton pompaları arasındaki ana fark, pompanın bir parçası olarak gelen ek ekipmanlarla belirlenir.Bir beton pompası en basit biçiminde en iyi birSabit Beton PompasıBuna ek olarak, diğer beton pompa türleri de vardır:

  • Ulaşım- pompanın taşınması ve konumlandırılması için özel bir araç,
  • Bir patlama- pompaya takılmış özel bir yerleştirme kum,
  • Ve hatta birKamyon karıştırıcı-...betonu depolamak ve tedarik etmek için.

 

 
Hareketli Pompa
 

AMobil Beton Pompası, aynı zamanda birKamyon üzerine monte edilmiş mobilHem bir beton pompası hem de kamyon şasiye monte edilmiş bir yerleştirme yayı içerir.Aralık20 metreden daha küçük olanlardan 60 metreden daha yükseklere ulaşabileceklere.Hareketli bir pompanın avantajı, bir işe çıkıp beton pompalamasını hızlandırmasıdır.Bu, mobil patlama pompalarını en geniş inşaat projelerinde çok popüler kılar.En az işgücü gereksinimleri ile çok yüksek hacimlerde hızlı bir şekilde betona ihtiyaç duyulan her yere pompalama yeteneği.

 
Sabit pompa
 

AStatik Beton Pompası, aynı zamanda bir Stasyoner olarak da adlandırılır,Hat pompası veya römork monte beton pompası bir römork üzerinde monte edilir ve beton yerleştirilmesi gereken her yere ulaşan ayrı bir boru hattı bağlanması gerekirBoru hattı, birbirine bağlanan ve pompanın çıkışına elle bağlanan çelik veya kauçuk borular dizisidir.Borunun diğer ucunda ya birAyrı bir yerleştirme dalgası, Betonun geniş bir alana hızlıca ve hassas bir şekilde yerleştirilmesine izin verir veya manuel yerleştirme için sadece bir kauçuk yerleştirme hortumu ile bitirilebilir.Bir statik pompanın çekilmesi veya ayrı ayrı işlere taşınması gerekir..

Bir statik pompanın avantajı boru hattının uzun olmasıdır, böylece gerçek pompa beton yerleştirildiği yerden çok uzakta olabilir;Belki yüzlerce metre aşağıda hatta kilometre uzakta.Bu durum, statik pompaları tünel işlerinde ve yüksek katlı inşaatlarda gerekli kılar.Konut ve alçak binalar için ideal olan küçük pompalardan SP8800'e kadar 243 bar'a kadar basınçlara ulaşabilir ve saatte 100m3'den fazla pompalayabilirSP4000 aralığının ortasındadır.Dünya RekoruBetonu en yüksek dikey mesafeye pompalamak için (iş aynı zamanda 1 km'den fazla bir yatay bileşeni içeriyordu). Schwing pompasıyla yapılamayan bir pompalama mesafesinin henüz bulunmaması gerekiyor.

 
Kamyona monte edilmiş statik pompa
 

Bir statik pompa aynı zamanda bir kamyon şasiye monte edilebilir, ancak bir yumru olmadan, sonuç olarakSchwing Truck Montajlı Statik Beton PompasıBunlar bir patlamanın ulaşamayacağı birçok hızlı iş için mükemmeldir.Bir evin veya bahçenin arkasındaki bir uzantı için bir levha olabilir. Bir boru hattının binanın içinden veya çevresinden geçmesi tek seçenek olabilir.Normal bir statik pompanın bir Hiab kamyonunda çekilmesi veya teslim edilmesi gerekir, ancak Kamyon Montajlı Statik Pompa ile operatör onu doğrudan siteye taşıyabilir.Schwing Truck'a monte edilmiş statik pompalaralso come with storage for up to 100 meters of pipeline and other accessories so everything needed is in one place allowing the operator to pack up and head straight to the next job as soon as a work is completed.

 
Kamyon karıştırıcı beton pompası
 

Beton yerleştirmenin bir diğer yönü de betonun tedarik edilmesidir. Hem Mobil hem de Statik Pompalar, bir kamyon karıştırıcısından beton almak için büyük bir hopper'a sahiptir.Bununla birlikte Schwing Stetter, bir beton tedarikini de taşıyan bir mobil ürün sunuyor..Fahrmischer Beton Pompası(truck mixer beton pompası) sadece bir pompa ve yayla değil, aynı zamanda beton depolama ve nakliyeyi bir karıştırma kamyonu şeklinde bir paket halinde birleştirir.

Ziyaret etYouTubeVideoyu izlemek için bağlantı:☞☞☞Yeniliklere ulaşın

 

 

Achieve Innovations (Changsha) Co., Ltd., Rekonstrüksiyonlu Beton Pompası ve Parçaları konusunda uzmanlaşmıştır, yalnızca müşterilere yüksek standartlı beton pompaları tedarik eder.
1) Yenilenmiş Kamyon Çekicileri
2) Yepyeni Beton Pompaları
3) Beton Toplama Tesisleri
4) Kule Çekicileri ve İnşaat Çekicileri
5) Beton pompaları ve beton serileme tesisleri için yedek parçalar

 

ACHIEVE ekibiyle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz:
+86 189 7589 9860 (Keeway)
+86 135 0746 4139 ((Joanna)
+86 180 7516 1689 ((Vigoss)
+86 135 0849 0450 ((Liu)

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Putzmeister Beton Pompası Parçaları Tedarikçi. telif hakkı © 2021-2024 concretepump-parts.com . Her hakkı saklıdır.